Menu

Тиждень педагогічних читань В.Сухомлинського

suxomlinskiПедагогічні читання, проведені в період з 30.09 по 4.10.2013 р. у Калуському коледжі культури і мистецтв, були формою звіту викладачів комісії загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін. Вони були актуальні для викладачів всіх предметних та циклових комісій коледжу, оскільки ті займаються навчанням та вихованням підростаючого покоління. Особливо читання зацікавили тих, хто прагне кожної хвилини запроваджувати в життя принципи і правила гуманної педагогіки, взявши на озброєння вчення Василя Сухомлинського.

При підготовці тижня педагогічних знань ми поставили перед собою мету – залучити працівників коледжу до вивчення педагогічної творчості Василя Сухомлинського, сприяти впровадженню його авторського концептуального підходу до організації освітнього процесу в навчальному закладі.

Завдання педагогічних читань:

- створити умови для творчої самореалізації педагогів, підвищення мотивації педагогічної діяльності;

- підвищувати науково-методичний рівень професійної компетентності педагогів;

- залучати викладачів до процесу вивчення та обговорення актуальних науково-методичних проблем.

Тиждень педагогічних знань до 95–ої річниці від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського розпочався спільним тематичним засіданням викладачів циклових комісій загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін і бібліотечних дисциплін на тему: «Культ знань і культ книги в педагогічній системі В.Сухомлинського».

Наступним заходом, присвяченим вшануванню Великого педагога, став круглий стіл «Епоха і педагог: їх співвідношення», підготовлений педагогічною секцію СНТ. На цьому заході було проаналізовано життєвий і творчий шлях В.О.Сухомлинського, актуальні сьогодні його педагогічні ідеї, деякі аспекти еволюції сприйняття педагогічного доробку блискучого теоретика і практика педагогіки радянської доби. Це була форма науково-пошукової роботи студентів секції СНТ, спрямована на поглиблення їх теоретичних знань з курсу «Педагогіка».

Насиченим виявився наступний день, який включав загальноколеджне пленарне засідання «В.Сухомлинський ушляхетнює педагогічний світ планети» та секційні педагогічні читання на теми:

- «Виховні аспекти педагогічної спадщини В.Сухомлинського і педагогічні реалії» (секція кураторів);

- «Естетичні наголоси в педагогіці В.Сухомлинського»(секція викладачів комісій НПМ, НІМ, ВТЗ);

- «Етичні дискурси від В.Сухомлинського і українська народна педагогіка»(секція викладачів комісій ОМ, НХ, ОМКДД, фортепіано).

Загалом, під час педагогічних читань було розглянуто широке коло питань, що торкалися:

- особливостей сучасних дітей, які вимагають нових підходів до виховання їх особистостей;

- освітнього процесу в цілому;

- ролі вчителя в сучасному навчально-виховному процесі;

- місії педагога, вчительського служіння та правил життя освітян.

Учасники педагогічних читань розповідали про те, як допомагають їм думки Сухомлинського, які навчають дорослих дивитися на дитину як на явище, яке прийшло у світ за своїми талантами, потребами і бажанням проявити себе у суспільстві. Все це саме вчитель повинен відкрити, віднайти і духовно збагатити. Ми намагалися допомогти всім учасникам удосконалити вміння вчитися не думкам, а саме мисленню. І педагогічні читання не залишили слухачів байдужими. Їм вдалося по-новому поглянути на освітній процес, а когось наштовхнути на започаткування свого власного проекту.

Перелік заходів продовжили загальноколеджна олімпіада «Кращий з циклу педагогічних дисциплін» та урочисте відзначення Дня Вчителя у ювілейній тональності. За результатами олімпіади визначено та нагороджено переможців у напрямах «Культура» та «Мистецтво».

Тиждень педагогічних знань завершено.


Новини коледжу

Для підтримки та розвитку нашої країни у цей нелегкий час команда викладачів та студентів Фахового коледжу культури і мистецтв...
Ярмарка

Ярмарка

21.05.2022
Добрі справи не мають кордонів. Викладачі та студенти Фахового коледжу культури і мистецтв (м. Калуш) спільно з громадською організацією «Громадський...
Сьогодні у Фаховому коледжі культури і мистецтв (м. Калуш) з ініціативи викладача циклової комісії викладачів хореографічних дисциплін Наталії Самочко успішно...
Шановні мешканці Калуської об'єднаної територіальної громади та гості міста!Триває протистояння всього Українського народу проти російської агресії. Цей надскладний період, об’єднавши,...
Шановні колеги, студенти!Сподіваємось, що ви у безпеці, наскільки це можливо сьогодні.Для підтримки та розвитку нашої країни у цей нелегкий...
MenuGo to top