Menu

Тиждень педагогічних читань В.Сухомлинського

suxomlinskiПедагогічні читання, проведені в період з 30.09 по 4.10.2013 р. у Калуському коледжі культури і мистецтв, були формою звіту викладачів комісії загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін. Вони були актуальні для викладачів всіх предметних та циклових комісій коледжу, оскільки ті займаються навчанням та вихованням підростаючого покоління. Особливо читання зацікавили тих, хто прагне кожної хвилини запроваджувати в життя принципи і правила гуманної педагогіки, взявши на озброєння вчення Василя Сухомлинського.

При підготовці тижня педагогічних знань ми поставили перед собою мету – залучити працівників коледжу до вивчення педагогічної творчості Василя Сухомлинського, сприяти впровадженню його авторського концептуального підходу до організації освітнього процесу в навчальному закладі.

Завдання педагогічних читань:

- створити умови для творчої самореалізації педагогів, підвищення мотивації педагогічної діяльності;

- підвищувати науково-методичний рівень професійної компетентності педагогів;

- залучати викладачів до процесу вивчення та обговорення актуальних науково-методичних проблем.

Тиждень педагогічних знань до 95–ої річниці від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського розпочався спільним тематичним засіданням викладачів циклових комісій загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін і бібліотечних дисциплін на тему: «Культ знань і культ книги в педагогічній системі В.Сухомлинського».

Наступним заходом, присвяченим вшануванню Великого педагога, став круглий стіл «Епоха і педагог: їх співвідношення», підготовлений педагогічною секцію СНТ. На цьому заході було проаналізовано життєвий і творчий шлях В.О.Сухомлинського, актуальні сьогодні його педагогічні ідеї, деякі аспекти еволюції сприйняття педагогічного доробку блискучого теоретика і практика педагогіки радянської доби. Це була форма науково-пошукової роботи студентів секції СНТ, спрямована на поглиблення їх теоретичних знань з курсу «Педагогіка».

Насиченим виявився наступний день, який включав загальноколеджне пленарне засідання «В.Сухомлинський ушляхетнює педагогічний світ планети» та секційні педагогічні читання на теми:

- «Виховні аспекти педагогічної спадщини В.Сухомлинського і педагогічні реалії» (секція кураторів);

- «Естетичні наголоси в педагогіці В.Сухомлинського»(секція викладачів комісій НПМ, НІМ, ВТЗ);

- «Етичні дискурси від В.Сухомлинського і українська народна педагогіка»(секція викладачів комісій ОМ, НХ, ОМКДД, фортепіано).

Загалом, під час педагогічних читань було розглянуто широке коло питань, що торкалися:

- особливостей сучасних дітей, які вимагають нових підходів до виховання їх особистостей;

- освітнього процесу в цілому;

- ролі вчителя в сучасному навчально-виховному процесі;

- місії педагога, вчительського служіння та правил життя освітян.

Учасники педагогічних читань розповідали про те, як допомагають їм думки Сухомлинського, які навчають дорослих дивитися на дитину як на явище, яке прийшло у світ за своїми талантами, потребами і бажанням проявити себе у суспільстві. Все це саме вчитель повинен відкрити, віднайти і духовно збагатити. Ми намагалися допомогти всім учасникам удосконалити вміння вчитися не думкам, а саме мисленню. І педагогічні читання не залишили слухачів байдужими. Їм вдалося по-новому поглянути на освітній процес, а когось наштовхнути на започаткування свого власного проекту.

Перелік заходів продовжили загальноколеджна олімпіада «Кращий з циклу педагогічних дисциплін» та урочисте відзначення Дня Вчителя у ювілейній тональності. За результатами олімпіади визначено та нагороджено переможців у напрямах «Культура» та «Мистецтво».

Тиждень педагогічних знань завершено.


Новини коледжу

1 вересня

1 вересня

06.09.2021
cdZ0C8u8EUI 1 вересня у Фаховому коледжі культури і мистецтв м. Калуш відбулось урочистим відкриття навчального року 2021/2022. Першим студентів привітав...
У теплій атмосфері 29 червня 2021 р. відбувся черговий випуск у Фаховому коледжі культури і мистецтв (м. Калуш).З вітальними словами...
Для студентів ІІІ курсу Фахового коледжу культури і мистецтв спеціальності "Менеджмент соціокультурної діяльності" навчальний рік завершився позитивно, атмосферно, весело та...
MenuGo to top