Menu

Комісії

Циклова комісія викладачів духових інструментів

Відділ духових інструментів Снятинського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників, а нині Калуського коледжу культури та мистецтв започатковано у 1962 році.
Серед перших студентів відділу: Охрим Г. В., Семчій Я. В., Дутчак Б. В., Томчук П. С., Лазорів М. В., Українець Л. С.; колишні викладачі училища Філяк О. В., Боднар Б. І.
Першим головою циклової комісії був випускник Львівської консерваторії Козоровицький П. Р. Він був також керівником духового оркестру, який проводив широку концертну діяльність у селах і містах району та Івано-Франківської області.
За призначенням у 1966 році Козоровицького П. Р. на посаду директора навчального закладу, циклову комісію очолив Ярошевський І. М., який керував нею до 1976 року. Викладачами "снятинського" періоду були: Григораш І. М., Когут О. М., Костисько П. Д., Філяк В. О., Прибора В. М., Атаманюк М. С., Онищук Д. О., Пастушок В. С., Сливка Л. В., Какапич О. М., Смирнов О. О.
З перенесенням у 1976 році училища із Снятина до м. Калуша на посаду голови циклової комісії призначено Пастуха А. Б.
У цей час значно оновлюється склад викладачів. До закладу освіти прийшли викладачі Боднар Б. І., Марищук М. С., Малиш Т.О., Малиш В. В., Черпак В. І.
Керівником духового оркестру призначено Малиша Т. О. – творчу, енергійну особистість, відмінного фахівця. Духовий оркестр під його керівництвом проводить значну громадську та концертну діяльність, бере участь і часто стає переможцем обласних та республіканських фестивалів, оглядів-конкурсів духових оркестрів.
У 1983 році за ініціативою молодого викладача Бевзюка М. П. створюється естрадний ансамбль, який згодом переріс в естрадний оркестр.
У 1984 році на посаду голови циклової комісії на зміну Пастухові А. Б. призначено Кофлера Ф. І., який очолював її з вересня 1984 року до січня 1985 року.
Із січня 1985 року до вересня 1991 року керівництво комісією здійснював Марищук М. С. У цей період зміцнюється матеріальна база спеціалізації, створюється кабінет методики роботи з духовим оркестром. На відділі діють різноманітні творчі колективи малих форм (курсові оркестри, ансамблі, диксиленд, естрадний оркестр). У 1986 році керівником духового оркестру призначається Боднар Б. І. – випускник училища.
З 1991 до 1999 року циклову комісію очолює Черпак В. І. На комісії вдосконалюється організаційно-методична робота, паралельно зі спеціалізацією «Духові та ударні інструменти» упроваджується спеціалізація «Духові та естрадні інструменти», що приваблює значну кількість абітурієнтів.
Широка творча діяльність естрадного оркестру під керівництвом Бевзюка М. П. стає причиною присвоєння йому в 1996 році почесного звання «Народний самодіяльний естрадний оркестр».
У 1992 році голова комісії, викладачі, за сприяння адміністрації закладу освіти, провели значну роботу з підготовки святкування тридцятиріччя з дня заснування духового відділу.
У цей період відбуваються зміни керівників духового та естрадного оркестрів. До керівництва духовим оркестром у 1998 році після смерті Боднара Б. І. прийшов Какапич О. М., якого у 2000 році змінив Сливка Л. В., а на зміну Бевзюку М. П. прийшов Гринчук С. Є., якого у 1998 році змінив Скаб'як Я. М.
З призначенням у 1999 році Черпака В. І. заступником директора з навчальної роботи, циклову комісію очолив Скаб'як Я. М. – випускник Астраханської консерваторії. Принциповий, вимогливий викладач, добрий фахівець, вмілий організатор, який сприяє вагомому зростанню рівня професійної майстерності студентів. Згодом Скаб'як Я. М. очолив і духовий оркестр.
Сьогодні циклова комісія духових інструментів налічує вісім викладачів.

 

1Скаб’як Ярослав Михайлович народився 13 серпня 1964 року у місті Долина Івано-Франківської області. У 1971 році пішов у перший клас Долинської середньої школи №1. У 1979 році вступив до Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського (відділення «Духові та ударні інструменти»).У 1983 році закінчив повний курс навчання, присвоєно кваліфікацію – керівник оркестру, викладач.
З 1983 по 1985 рік служив у лавах Радянської армії. Після служби в армії у 1985 році вступив до Астраханської державної консерваторії (клас труба, валторна), яку закінчив у 1990 році.
Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, творчий, ініціативний, з постійним прагненням до вдосконалення. Трудову діяльність розпочав в Астраханському камерному оркестрі філармонії та Астраханському театрі опери та балету, де працював з 1986 по 1990 роки.
З 1990 року – викладач, голова циклової комісії духових та ударних інструментів Калуського коледжу культури і мистецтв, упродовж 20 років є диригентом естрадно-духового оркестру коледжу зі званням народний. З 1999 по 2009 роки – викладач Калуської філії Київського національного університету. З 2009 року – директор та диригент Долинського муніципального духового оркестру. Скаб’як Ярослав Михайлович займається науково-пошуковою роботою. Він є автором методичних посібників для студентів закладів культури з дисциплін «Інструментовка», «Ансамбль», «Вивчення оркестрових інструментів», «Навчальна практика по спеціалізації». Автор науково-дослідницької праці «Історія та сучасність духової музики у Долині»» ( II випуск книги «З історії Долини»).
Має багато напрацювань з перекладу музичних духовних творів для духового оркестру:
- «Отче наш» (грецький наспів), М. Вербицький «Отче наш», духовний гімн «О вспомагай нас, Діво Маріє», М. В. Лисенко «Боже Великий, Єдиний», «Христос воскрес», «Гімн Долини» тощо;
- переклади різдвяних колядок для духового оркестру: «Нова радість стала», «У Вифлиємі», «Бог предвічний», «Тиха ніч», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Що то за предиво», «Возвеселімся», «По всьому світу», «Небо і земля», «Ой хто, хто Миколая любить», «Бог ся рождає»;
- інструментовки на твори: українські народні пісні «Ой на горі два дубки», «Розпрягайте, хлопці, коні», П. Майборода «Рідна мати моя», Льюіс Бонфа «Black Orpheus», Б. Фіготін «Метелик», Льюіс Бонфа «Рок + блюз», Дж. МакХью «Diga, Diga, Doo», «Попурі на теми пісень Р. Лижичко», Ларрі Нік «BAJA BREEZE», Джоуи Темпест «THE FINAL COUNTDOWN», українська народна «Коломийка», Дж. Гершвін «Колискова Клари»;
- аранжування на твори: John Higgins «Classic Rock & Roll», Керн Торн «Супермен», То́мас Са́мнер «Englishman In New York».
Восени 2015 року Ярослав Михайлович завершив роботу над виданням музичного збірника «Колядки та щедрівки для брас квінтета «Слава во вишніх…» із дисципліни «Ансамбль».
Робота в оркестрі базується на креативності та є результативною. Близько сорока заходів щорічно проходить за участю Долинського муніципального духового оркестру під керівництвом Ярослава Скаб’яка, а саме: різдвяні концерти в церквах міста та області, участь у християнських прощах у Гошівському монастирі, концерти, фестивалі, зустрічі офіційних делегацій, участь у відзначенні державних свят тощо. Занесено до Книги рекордів України одночасне виконання колядки «Нова радість стала» пʼятьма тисячами долинян у супроводі Долинського муніципального духового оркестру на площі міста у номінації «найбільш масове одночасне виконання колядки». Ярослав Скаб’як – автор ідеї та організатор виконання колядки (14 січня 2014 рік).
Напрацюваннями з досвіду роботи ділиться з колегами. З ініціативи Скаб'яка Ярослава Михайловича організовано та проведено І Західноукраїнський фестиваль духових та естрадно-духових оркестрів у м. Долина, у якому брали участь вісім колективів (9 червня 2013 рік).
Співпрацює не тільки з колективами духової музики з України, але і зарубіжжя. У 2010 році муніципальний оркестр брав участь у III Міжнародному фестивалі«Gronalia – 2010» та VIII Міжнародному фестивалі «Gronalia – 2018» (Польша), де отримав призи глядацьких симпатій. З 6 по 10 вересня 2018 року Долинський муніципальний оркестр брав участь у Міжнародному фестивалі військових духових оркестрів у м. Порсьє (Франція). Виступи колективу пройшли з великим успіхом на високому професійному рівні.
У місті Долина проведено I , II та III Міжнародні фестивалі духових та естрадно-духових оркестрів «Сурми гір» під гаслом «Музика проти війни», які ініціював та був співорганізатором Ярослав Скаб’як. За рішенням багатотисячного глядацького журі оркестр Калуського коледжу культури та мистецтв під керівництвом Ярослава Скаб’яка отримав перше місце в номінації «Оркестр дня» (14 червня 2015 рік).
Долинський муніципальний духовий оркестр (керівник Ярослав Скаб’як) – активний учасник фестивалів: «Діти – квіти» (24–26 серпня 2012 рік) (м. Долина), ІХ Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях 2018» (9 та 14 січня 2018 року) (м. Івано-Франківськ), «Королівський лев» (2016–2018 рр.) (м. Львів), Калуський фестиваль духових оркестрів (2016–2018 рр.) (м. Калуш), Всеукраїнський фестиваль духових оркестрів «Моршин збирає друзів» (14 по16 червня 2018 року) (м. Моршин).
Ярослав Скаб’як має чітку громадянську позицію. Долинський муніципальний духовий оркестр виступав перед двохмільйонною аудиторією слухачів на головній сцені Майдану в Києві, підтримуючи учасників Революції Гідності (8 грудня 2013 року).
Співпрацює з культурно-просвітницькими закладами, громадськими установами, засобами масової інформації.
Ярослав Скаб’як є активним громадським діячем, обирався депутатом п’ятого скликання Новичківської сільської ради. Зараз є депутатом сьомого скликання Новичківської сільської ради.
У 2012 та 2013 роках Ярослав Скаб’як нагороджений грамотою голови Івано-Франківської обласної адміністрації, грамотою голови районної держадміністрації та голови районної ради (2011 рік), грамотою міської ради міста Долина (2011, 2012, 2017 роки), грамотою міської ради міста Калуша (2018 рік), грамотою Управління культури обласної державної адміністрації (2012 рік), грамотою відділу культури Долинської районної державної адміністрації (2011, 2016 роки). Його здобутки та колективу відзначені нагородами й подяками за сумлінну працю, значний особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток м. Долини та Долинського району Івано-Франківської області.

 

viЧерпак Василь Іванович народився 30 травня 1955 року в селі Лугове Молчановського району Томської області. 1958 року сімʼя переїхала в с. Добровляни Калуського району Івано-Франківської області. Навчався в Добровлянській початковій школі, у Новицькій середній школі, у Калуській дитячій музичній школі.

1976 року закінчив Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського, 1983 року – Харківський державний інститут культури. У коледжі працює з 1976 року на посаді викладача по класу туба, має великий педагогічний досвід. З 1991 по 1999 рр. був головою циклової комісії викладачів духових інструментів. З 1999 по 2015 роки працював на посаді заступника директора з навчальної роботи. У 2011 році провів значну роботу з підготовки та проведення акредитації чотирьох спеціальностей закладу освіти. Має кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”, звання “викладач-методист”. Викладає дисципліни: «Спеціальний музичний інструмент» (туба, тромбон), «Диригування та читання партитур», «Інструментовка».
Василь Іванович постійно працює над підвищенням своєї педагогічної та фахової майстерності. У міжатестаційний період підготував у співавторстві з іншими викладачами методичні рекомендації для ВНЗ культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації «Сучасні педагогічні технології навчання» (довідка ДМЦНЗКіМ України від 13.03.2013 р. № 111-11), а також методичні рекомендації для вивчення навчальних дисциплін «Диригування та читання партитур», «Інструментовка».
Студенти класу викладача Черпака В. І. регулярно вступають до вищих закладів освіти, зокрема Вудвуд Д., Хемич О., Петрівник М. та інші.
Василь Іванович – енергійна творча особистість, досвідчений педагог. Досконало володіє кількома народними духовими інструментами. Заняття із спецдисциплін проводить на високому професійному рівні, вміло поєднує різноманітні форми і методи навчання. Вимогливий, принциповий, сумлінно виконує посадові обовʼязки.

 

2Мелень Любомир Андрійович народився 25 липня 1987 року в місті Болехові Івано-Франківської області.

У 1993 році вступив до ЗОШ № 2 м. Болехова, де здобув неповну середню освіту, а згодом і до музичної школи по класу флейти, клас викладача Якиміва І. С.
2002–2006 рр. – навчання в Дрогобицькому музичному училищі ім. В. Барвінського по класу флейти, викладач Соляр Я. Л.
2006–2011 рр. – навчання у Львівській національній музичній академії, де здобув вищу освіту та отримав диплом магістра по класу флейти. Викладачі: професор Київської національної академії ім. П. Чайковського, заслужений артист України Кудряшов О. С., старший викладач Павленко О. Ф., завкафедри Львівської академії професор Карп’як А. Я.
З 2010 р. працює в Калуському коледжі культури і мистецтв по класу флейти. Забезпечує повне і якісне виконання навчальних планів, програм, нормативних рівнів і стандартів навчання й виховання. Систематично підвищує свою кваліфікацію та підтверджує професійну майстерність. Є куратором навчальної академічної групи спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (духові інструменти).
З 2012 р. працює паралельно по сумісництву в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського по класу флейти.
2014 р. створив квартет флейтистів, який протягом останніх трьох років об’їздив музичні школи Івано-Франківської області і за її межами з профорієнтаційною роботою. Брав участь у І Всеукраїнському конкурсі юних музикантів «Франкове підгір’я», де отримав II премію як учасник ансамблю. Як виконавець брав участь у Всеукраїнському конкурсі імені В. Барвінського у м. Дрогобич в 2013 р. та одержав II премію, у західноукраїнському фестивалі духової музики «Сурми гір» у м. Долині, а також 2015 року у I Міжнародному фестивалі «Сурми гір» (І премія). У 2016 р. зі студентами Пецоляк Галиною та Джаманом Максимом побував на конкурсі в м. Дрогобич, де здобули дипломи з відзнакою та II премію. У м. Калуші 2015 р. проводився I Всеукраїнський конкурс виконавців на духових та ударних інструментах, де здобули диплом з відзнакою.
2016 р. – поїздка на Всеукраїнський конкурс у м. Одеса. Отримав подяки за підготовку студентів у Всеукраїнських та регіональних конкурсах на духових та ударних інструментах 2013–2016 рр.
У міжатестаційний період підготував навчальну програму з дисципліни «Естрадний ансамбль», методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Навчальна практика зі спеціалізації» та методичні рекомендації на тему «Вивчення оркестрових інструментів та методика навчання гри на них», навчальний посібник з дисципліни «Ансамбль».
Провів відкриті заняття з дисципліни «Ансамбль» на тему «Методика репетиційної роботи з ансамблем» (2015 р.), майстер-клас із навчальної дисципліни «Естрадний ансамбль» на тему «Розвиток сценічно-виконавської культури на основі вивчення різножанрового ансамблевого репертуару». 2016 р. провів заняття для викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів із класу духових інструментів на тему «Удосконалення технічних навичок в роботі над творами різних стилів. Робота з ансамблем», яке відбулося на обласних курсах підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв.
Одним із досягненням у своїй роботі класу дерев’яних духових інструментів є те, що студенти систематично вступають до вищих навчальних закладів:
• Бреславський Тарас – 2014 рік, Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка по класу флейта.
• Ковбас Володимир – 2014 рік, Київський національний університет культури і мистецтв.
• Пецоляк Галина – 2016 рік, Київський національний університет культури і мистецтв по класу флейта.
• Джигола Ярослав – 2016 рік, Київський національний університет культури і мистецтв.
• Діфес Оля – 2016 рік, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка по класу флейта.
• Джигола Марія – 2017 рік, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка.
• Джаман Максим – 2018 рік, Рівенський національний університет по класу флейти.
• Симотюк Олександр – 2019 рік, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника.

 

3Петриляк Ярослав Ярославович народився 5 вересня 1987 року в місті Калуші Івано-Франківської області. З дитинства батьки помічали зацікавленість музикою, а саме ритмами. Пізніше вступив до музичної школи, де все своє зацікавлення реалізував.
У 2007 році вступив на навчання в Прикарпатський університет ім. В. Стефаника. в інститут мистецтв, де отримав повну вищу освіту по класу ударних інструментів та кваліфікацію викладача. 2010–2011 рр. – навчався в Польщі в літній джазовій школі для обдарованих виконавців в місті Chodziedz, де отримав якісну освіту в кращих музикантів Європи та Канади.
У 2012 після закінчення університету виїхав за кордон, де довго працював барабанщиком у різних країнах світу, закріпивши та удосконаливши отримані під час навчання знання. В Україні є постійним учасником багатьох різних фестивалів, конкурсів та концертів.
У 2015 році отримав запрошення на роботу в Калуський коледж культури та мистецтв, де і розпочав свою педагогічну діяльність. Із задоволенням навчає своїх студентів грі на ударних інструментах та ділиться своїм професійним досвідом.
Сьогодні є викладачем першої категорії. Його студенти є успішними випускниками, учасниками та дипломантами багатьох конкурсів обласного, державного та міжнародного значення.

 

4Сисак Юрій Михайлович народився 12 березня 1984 року в місті Калуш Івано-Франківської області.

У 1991 році вступив до ЗОШ №1 м. Калуша, де здобув неповну середню освіту, а згодом і до музичної школи по класу валторни.
1999–2003 рр. навчання в Калуському державному училищі культури – сьогодні Фаховий коледж культури і мистецтв (м. Калуш).
2003–2006 рр. навчався у Київському національному університеті культури і мистецтв, де здобув вищу освіту та отримав диплом спеціаліста духових інструментів.
У 2005 році як виконавець брав участь у Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових інструментах імені В. Старченка у м. Рівне.
У 2010 році брав участь у III Міжнародному фестивалі духових оркестрів у м. Гродзіск Великопольський (Польща), а також 2013 року в західноукраїнському фестивалі духової музики «Сурми гір» у м. Долина.
З 2003 року працює у Фаховому коледжі культури і мистецтв (м. Калуш), де є викладачем духових інструментів.
З 2017 року є керівником Рожнятівського муніципального духового оркестру.

 

Циклова комісія викладачів хореографічних дисциплін

В серпні місяці 1966 року було здійснено І набір студентів у Снятинському культурно – освітньому училищі на спеціальність „Хореографія”. Першим викладачем був Саренко Василь Гефійович. З кожним роком змінювались вимоги до спеціаліста, змінювалась кваліфікація, приходили нові викладачі. За роки існування в училищі (тепер коледжі) спеціальності „Хореографія” працювали викладачі – хореографи: Сивий Василь, Фокіна Людмила, Погасян Емма, Кричківська Ольга, Поліняєв Володимир, Чуєв Володимир, Новікова Надія.

 За 46 років склад викладачів змінювався. В коледж прийшли працювати, після закінчення вищих навчальних закладів, випускники: Ляшкевич Марія, Гордієнко Мирослава, Лазорів Ганна, Васюта Микола, Даниляк Федір.

 У 1996 році починається підготовка кадрів нової кваліфікації: „ артист ансамблю народного танцю, викладач хореографічних дисциплін, керівник ансамблю народного танцю”.

 Викладацький склад циклової комісії хореографічних дисциплін здатний вирішувати всі завдання, які ставить перед вищою мистецькою школою українська держава.

 Основними завданнями викладачів циклових комісій є розгляд питань професіональної підготовки студентів, інформаційного забезпечення навчального процесу; впровадження інноваційних методів навчання; проведення внутрішнього навчального контролю (готовності викладачів до теоретичних та практичних занять, контроль за взаємовідвідуванням викладачів циклу, за використанням в навчальному процесі сучасної літератури тощо).

Викладачі циклової комісії постійно працюють над підвищенням педагогічної майстерності, ведуть науково-дослідну роботу, беруть участь у конференціях різного рівня, мають сертифікати учасників всеукраїнських та міжнародних конференцій
Все це свідчить про те, що в коледжі створена творча атмосфера для професійного зростання викладачів. А їх професійні досягнення підкреслюють рівень їх можливостей по створенню комфортних умов для навчання і виховання студентів, забезпечення високого рівня професійної підготовки, розвитку їх творчості та формування особистісних якостей.

 На цикловій комісії працюють:

  •  Квецко Ольга Ярославівна – голова циклової комісії хореографічних дисциплін, викладач «вищої категорії».
    З 2001-2007 року навчалась в Київському Національному університеті культури і мистецтв.
    Художній керівник та балетмейстер – постановник Народного ансамблю танцю «Мереживо» Калуського коледжу культури і мистецтв. Навчається в аспірантурі Київської Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України на кафедрі «теорія та історія культури і музикознавства» та працює над дисертаційним дослідженням «Хореографічна культура бойків на Прикарпатті кінця ХХ – початку ХХІ століть».
    Надруковані наукові статті в журналах «Молодий вчений», тема статті «Бойківський танець в контексті розвитку українського народно-сценічного танцю» та в журналі «Вісник НАКККІМ», тема статті «Збереження автентичності в хореографічних постановках Марії Ляшкевич та Федора Даниляка».
    Опубліковані тези в наукових конференціях:
    - Міжнародна конференція «Мистецька освіта в культурному просторі України ХХІ століття», тема тез «Автентичний бойківський танець як джерело наукових досліджень етнохореолога Р. Гарасимчука».
    - Міжнародної науково-практичної конференції «Научная дискуссия: вопросы филологии, искусствоведения и культурологии» м. Москва (Росія), тема тези «Педагогические основы методики преподавания хореографических дисциплін».
    - Міжнародна конференція "Перспективи розвитку сучасної науки" м. Херсон, тема тези « Хореографічна культура бойків Івано-Франківської області як складова частина етнографічних».
  • Лазорів Ганна Дмитрівна – викладач «вищої категорії». 
    Закінчила Київський інститут культури ім. Корнійчука – 1977 рік. Викладач з багаторічним стажем роботи, розробила ряд методичних розробок та рекомендацій з хореографії, серед них: 
    • «Художній образ в хореографічному мистецтві»;
    • «Проблеми становлення народно-сценічного танцю»;
    • Навчальний посібник «Історія розвитку історико - побутового танцю».
    Працює над проблемою підготовки викладачів фахових дисциплін, артистів ансамблів танцю, керівників хореографічних колективів.
  • Самочко Наталія Ярославівна – викладач «першої категорії»
    Закінчила Інститут мистецтв Прикарпатського Національного університету імені В. Стефаника в 2008 році. 
    Науково-методична проблема викладача: «Формування хореографічної культури підлітків засобами хореографії». 
    Розробила навчальні програми з дисциплін «Дуетний танець», «Методика роботи з хореографічним колективом». куратором навчальних академічних груп спеціальності «Хореографія». Проведені відкриті заходи та виховні години: «Хореографічний образ в творах Т.Г. Шевченка», «Україна, як мати у світі одна», «Герої не вмирають», «Суверенна моя і Соборна Україна – мій уклін тобі, мій тобі спів».
    Самочко Н.Я. є одним із організаторів і учасників обласного хореографічного семінару з народної хореографії на базі Калуського коледжу культури і мистецтв для керівників хореографічних колективів Івано-Франківської області 2014 року.
  • Халецька Ірина Миколаївна - викладач «першої категорії».
    Закінчила Київський Національний університет культури і мистецтв в 2009 році.
    Науково-методична проблема, над якою працює викладач: «Становлення особистості як майбутнього фахівця в галузі хореографічного мистецтва».
    Розробила ряд методичних розробок та рекомендацій, серед них:
    • «Особливості становлення балетного мистецтва ХІХ – ХХ століття».
    • Навчальний посібник «Методика роботи з хореографічним колективом».
    Є репетитором Народного ансамблю танцю «Мереживо» Калуського коледжу культури і мистецтв.
    Учасник багатьох Всеукраїнських та обласних семінарів з хореографії.
    Тренер студії спортивного бального танцю IDS Imperial dance studio м. Калуш.
  • Лопух Анастасія Ігорівна – викладач-спеціаліст. 
    Закінчила Інститут мистецтв Прикарпатського Національного університету імені В. Стефаника в 2012 році.
    Хореограф – викладач Балетної школи В. Пісарєва Івано-Франківської обласної філармонії.
    Хореограф балетної школи в м. Долина.
    Основний принцип роботи: «Естетичне виховання дітей засобами класичного танцю».
  • Євенко Галина Іллівна - концертмейстер циклової комісії хореографічних дисциплін з народного танцю та українського танцю.
    Закінчила Калуський коледж культури і мистецтв у 1982 році. Багаторічний досвід концертмейстера з хореографічними колективами міста Калуша є важливим чинником у професійній роботі.
    Концертмейстер Зразкового дитячого ансамблю танцю «Веселка» п/к «Юність» м. Калуша.
    За свою роботу неодноразово нагороджена грамотами управління культури міста Калуша.
    Основний принцип роботи: «Вдосконалення виконавської майстерності на заняттях з хореографічних дисциплін».

Циклова комісія викладачів бібліотечних дисциплін

«Робота з документами не рутинна справа, а інформаційна необхідність!»

Перспективні цілі, завдання і напрями підготовки бібліотечних кадрів на спеціальності базуються на кращих традиціях та більш ніж 60 річному досвіді підготовки фахівців в Калуському коледжі культури і мистецтв. Впродовж років в КККіМ, який розпочав свою історію ще зі Снятина, функціонував бібліотечний відділ. Всі викладачі, які в різні роки ділилися своїми знаннями, практичними вміннями та досвідом, залишили творчий доробок, хороші спогади колег, повагу випускників. Девізом роботи комісії був : «Праця, оптимізм, постійне самовдосконалення - запорука життєвого успіху». Бібліотечний відділ був відкритий в 1954 році. На ньому в різні роки працювали такі викладачі: Кміч І.В., Селюх Є.С., Пунда Н. М., Кравців Д.Ф, Марищук О.І.

В коледжі працює бібліотека з сучасним читальним залом, яку очолює фахівець з багаторічним досвідом Марищук О.І.

Відділ гордиться своїми випускниками, які працюють не лише в бібліотеках різних типів і видів, але й книжкових і газетно-журнальних видавництвах, редакційно-видавничих відділах, поліграфічних і книготоргових підприємствах, інформаційних та інформаційно-аналітичних центрах. Продовжують навчання у Львівському національному університеті ім. І.Я.Франка, Рівненському державному гуманітарному університеті, Київському національному університеті культури і мистецтв, Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, Львівській академії друкарства.

Першочерговим завданням, яке стоїть перед комісією, є формування творчої особистості, професіоналів, які готові до інноваційних змін, позитивно мислять, креативно діють, відкриті до сприйняття інформації і поважають свободу вибору кожної людини.
Основними напрямами роботи комісії викладачів бібліотечних дисциплін є формування компетенцій майбутнього фахівця, який би:

  • розумів суть, соціальну значимість своєї майбутньої професії, проявляв до неї стійкий інтерес;
  • організовував власну діяльність, визначав методи, способи виконання професійних завдань, оцінював їх ефективність і якість;
  • вирішував проблеми, оцінював ризики, приймав рішення в нестандартних ситуаціях;
  • здійснював пошук, аналіз, оцінку інформації, необхідної для постановки і вирішення професійних завдань, професійного і особистісного розвитку;
  • використовував інформаційно-комунікаційні технології для вдосконалення професійної діяльності;
  • працював в колективі, забезпечував його згуртованість, ефективно спілкувався з колегами, керівництвом, користувачами;
  • ставив цілі, мотивував діяльність підлеглих, організовував і контролював їх роботу з прийняттям на себе відповідальності за результат виконання завдань;
  • визначав завдання професійного і особистісного розвитку, займався самоосвітою, підвищував кваліфікацію.

Стратегія розвитку бібліотек як триєдиного бібліотечно-бібліографічного, науково-інформаційного та культурно-освітнього комплексу практично формує новий тип бібліотеки, відтворення якого неможливе без сучасної фахової підготовки молодих спеціалістів. Адже сучасна бібліотека орієнтована в своїй діяльності на розвиток інтеграційної функції, що забезпечує формування ресурсів, які охоплювали б усі знання, продукує технологію, що ґрунтується на найновіших досягненнях у галузі обробки, передавання та збереження даних, і забезпечує органічне включення бібліотечно-інформаційного комплексу до світового віртуального інформаційного простору. Найголовнішим для хорошого фахівця є усвідомлення сили бібліотеки, бо сьогодні вона є ареною відразу двох революцій - ментальної та технологічної.


Навчаємось, відпочиваємо, креативимо

Комісія образотворчого мистецтва

         Образотворче мистецтво є невід’ємною частиною духовного життя особистості. Воно презентує навколишній світ у художньо-образній формі, акумулює в собі багатий естетичний досвід людства. На його визначальній якості наголошував В. О. Сухомлинський: «Мистецтво – це час і простір, в якому живе краса людського духу. Як гімнастика випрямляє тіло, так мистецтво випрямляє душу. Пізнаючи цінності мистецтва, людина пізнає людське в людині, підносить себе до прекрасного, переживає насолоду. Пізнаючи мистецтво в собі, пізнаєш природу, життя світу, сенс життя, пізнаєш душу – талант. Вище цього щастя немає».

         Професія художника-педагога, викладача початкових спеціалізованих навчальних закладів безпосередньо пов’язана з мистецтвом, адже підготовка до неї вимагає від студентів потужної системи знань в галузі образотворчого мистецтва.

         Спеціальність «Образотворче мистецтво» пройшла складний і цікавий шлях розвитку.

            У серпні 1992 року в Калуському училищі культури була заснована спеціалізація художнього оформлення засобів наочної агітації та пропаганди (оформлення афіш, лозунгів, плакатів), а вже в 1995 році за сприянням Верховної ради України та депутатів обласної ради було створено спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладного мистецтво» з підготовки художників-виконавців, керівників аматорських колективів (гуртків, студій) та викладачів образотворчого та декоративно – ужиткового мистецтва.

            У 1996 році перші випускники отримали дипломи «молодших спеціалістів» за кваліфікацією художник-виконавець, керівник аматорських колективів та викладач декоративно–прикладного мистецтва. Очолював спеціальність Василь Андрійович Цапів.

            З кожним роком кількість абітурієнтів, які мріють вступити до Калуського коледжу культури і мистецтв, пов’язати своє майбутнє з образотворчою та декоративно – прикладною діяльністю значно зростає. Воно й не дивно: людина, яка вміє мислити й творити, впевнено дивиться вперед.

         Протягом чотирьох років навчання студенти мають можливість проявити свої таланти, розвинути вміння та навики під час навчально-виховного процесу, продемонструвати свої найкращі якості під час проведення науково– теоретичних конференцій, презентацій пошуково–дослідницьких робіт, мистецьких заходів, творчих звітів, виставок, семестрових переглядів та захисту дипломних робіт.

            Наші випускники впевнено з року в рік поповнюють ряди студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації (Львівська академія мистецтв, Прикарпатський інститут мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський інститут дизайну та ін.), стають досвідченими художниками та викладачами образотворчого мистецтва.

         З 2008 року проводиться набір студентів за спеціальністю «Образотворче мистецтво», які отримують диплом «молодшого спеціаліста» з кваліфікацією художника-виконавця, викладача початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

        Зараз циклову комісію «Образотворче мистецтво» очолює Меленюк Тетяна Василівна – випускниця Львівської національної академії мистецтв, викладач вищої категорії, досвідчений педагог, викладач рисунку, живопису, композиції, педагогічної практики. Вся робота комісії спрямована на підготовку конкурентоспроможних фахівців напрямку «Мистецтво», здатних працювати в нових ринкових умовах.

         Сеничак Любов Василівна – випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, працює в коледжі з 2003 року. Любов Василівна – викладач першої категорії, викладає дисципліни: «Основи кольорознавства», «Графічні техніки», «Технологію і матеріалознавство», «Методику викладання ОМ», «Живопис». Викладач постійно працює над вдосконаленням педагогічного досвіду, у викладанні дисциплін використовує інноваційні методи навчання, займається творчою діяльністю.

                 Олінкевич Юлія Василівна – викладач другої категорії, випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету                            ім. В. Стефаника. В Калуському коледжі культури і мистецтв працює з 2009 року, викладає дисципліни: «Рисунок», «Креслення і перспективу», «Пленерну практику», «Шрифти і проектну графіку», «ДПТ». Юлія Василівна – вимогливий викладач, добрий фахівець, постійно працює над вдосконаленням свого педагогічного досвіду, займається декоративно-прикладною творчістю.

         З 2009 року в коледжі працює Белей Світлана Богданівна - випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету                          ім. В. Стефаника, добрий фахівець, викладач рисунку, живопису, композиції, скульптури. Світдана Богданівна завідує кабінетом методики викладання спеціальних дисциплін, впроваджує нові форми та методи навчання в освітньо-виховному процесі циклової комісії, творчо вдосконалюється.

         Штундер Ірина Ігорівна в коледжі працює з 2009 року, спочатку на посаді лаборанта, а вже з 2015 року – викладачем навчальної та педагогічної практик. Ірина Ігорівна – випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, добрий фахівець, вимогливий викладач. Викладає дисципліни: «Ознайомчу практику», «Навчальну практику», «Педагогічну практику».

         Височанська Уляна Іванівна – випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. В Калуському коледжі культури і мистецтв працює з 2013 року, викладає дисципліни: «Комп’ютерну графіку», «Композицію», «Скульптуру». Викладач працює творчо та своєю діяльністю зацікавлює до творчої праці талановитих студентів.

         З 2008 року в коледжі працює Зіняк Ірина Мирославівна - випускниця Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету                              ім. В.Стефаника, добрий фахівець, викладач рисунку, графіки, живопису, композиції, скульптури.

         Івахнюк Віта Станіславівна – викладач другої категорії, випускниця   Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. В Калуському коледжі культури і мистецтв працює з 2008 року, викладає дисципліни: «Рисунок», «Креслення і перспективу», «Пластичну анатомію». Віта Станіславівна – вимогливий викладач, добрий фахівець, постійно вдосконалює свій талант та педагогічну майстерність.

         Багринівська Юлія Михайлівна – випускниця Львівської національної академії мистецтв, молодий та талановитий викладач. В Калуському коледжі культури і мистецтв працює з 2015 року, викладає дисципліни: «Рисунок», «Скульптуру», «Пленерну практику», «Історію образотворчого мистецтва».

        Колектив циклової комісії «Образотворче мистецтво» досить молодий, постійно розвивається, шукає нові шляхи та методи роботи з творчою молоддю Прикарпаття.

 

om

Комісія викладачів хорових та музично-теоретичних дисциплін

NPM

Комісія викладачів хорових та музично-теоретичних дисциплін забезпечує отримання студентами кваліфікації «Керівник аматорського хорового колективу, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності».

Впродовж існування комісії навчальну діяльність на ній здійснювали викладачі: Дзюбанович Ю.В., Куфлюк П.П., Кримський І.А., Кримська І.В., Савостьяненко Г.С., Щавінська Л.В., Пастух М.Д., Мартиненко Г.А., Дурбак В.В., Сафроній О.В., Фішер Р.Й., Гобрей О.М.

Тривалий час комісію очолював Яців Ярослав Петрович, справжній професіонал, майстер хорового диригування, керівник хорового колективу коледжу, викладач навчальних дисциплін «Диригування та читання партитур», «Комп’ютерні технології в музиці». Закінчив Прикарпатський національний педагогічний університет ім. В. Стефаника. Є автором методичних рекомендацій до вивчення навчальної дисципліни «Диригування та читання партитур», рекомендованих Державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України.

В 2015 році головою циклової комісії призначено викладача-методиста Сисак Людмилу Михайлівну, фахівця з великим досвідом, викладача музично-теоретичних дисциплін, трудова діяльність якої незмінно пов’язана з Калуським коледжем культури і мистецтв з 1980 року. Закінчила Дрогобицьке музичне училище за спеціальністю «Викладач музично-теоретичних дисциплін» (1979) та Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В.Стефаника (1986). Викладає: теорію музики, гармонію, музичну грамоту, сольфеджіо, аналіз музичних творів. Сисак Л.М. є автором методичних робіт: навчального посібника «Аналіз музичних творів» (схваленого Міністерством культури і туризму для використання в навчально-виховному процесі вищих навчальних закладів культури і мистецтв І-ІІ рівнів акредитації); методичних рекомендацій «Практичні поради до вивчення гармонії» (рекомендовані Державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України); методичних рекомендацій «Теорія музики в таблицях і схемах» (рекомендовані Державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України). Є ініціатором заснування Студентського наукового товариства коледжу.

На комісії працюють викладачі: Бревко Роман Андрійович, Головчин Тарас Іванович, Даниляк Наталія Мирославівна, Кірсанова Ольга Ігорівна, Боєчко Тетяна Андріївна. Навчальну діяльність за сумісництвом здійснюють: Пірус Петро Степанович (директор коледжу), народний артист Пірус Володимир Степанович, Яців Ярослав Петрович (заступник директора з навчальної роботи), Солоджук Оксана Володимирівна.

Бревко Роман Андрійович працює з 1976 року. Випускник Івано-Франківського музичного училища та Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В.Стефаника. Роман Андрійович – викладач вищої категорії, має великий сценічний досвід, стояв біля витоків української естради, був учасником ВІА «Ватра» Львівської філармонії в 70-і роки ХХ століття. Викладає в коледжі навчальну дисципліну «Постановка голосу», є автором методичного посібника «Основи вокального мистецтва», займається публіцистичною діяльністю.

Головчин Тарас Іванович, викладач вищої категорії, випускник Рівненського ДІК, 1995 р. Тривалий час був завідувачем денного та заочного відділення коледжу. Підготував ряд методичних розробок з дисципліни «Диригування та читання партитур». Навчальні заняття викладача відзначаються інформативністю, насиченістю, професійністю.

Даниляк Наталія Мирославівна – викладач музично-теоретичних дисциплін першої категорії. Випускниця Калуського училища культури, закінчила Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В.Стефаника (1990). З 2010 року здійснює викладацьку діяльність в Калуському коледжі культури і мистецтв. Навчальні заняття історичного циклу (зарубіжна музична література, українська література, народна музична творчість), які проводить викладач, наповнені глибоким науковим змістом, формують фахівців та виховують громадян України. Наталія Мирославівна є автором методичних рекомендацій «Конспект лекцій з навчальної дисципліни «Зарубіжна музична література».

Кірсанова Ольга Ігорівна, випускниця Національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «Естрадний спів» (2013). Молодий викладач органічно влилася в колектив і долучилася до навчально-виховного процесу на комісії. Вона є активною учасницею концертних програм в коледжі, створила вокальне тріо, до якого залучила студентів свого класу.

У 2015 році свою викладацьку діяльність розпочала випускниця коледжу та Прикарпатського національного педагогічного університету ім. В. Стефаника Боєчко Тетяна Андріївна («Естрадний вокал»), яка має досвід роботи як організатор культурно-дозвіллєвої роботи в місті Калуші і бере участь в концертах як солістка.

Солоджук Оксана Володимирівна, викладач першої категорії. З 2015 року викладає навчальну дисципліну «Постановка голосу» і є керівником народного вокального ансамблю «Намисто», засновником якого була Мартиненко Галина Альбертівна, справу якої продовжувала Дурбак Вікторія В’ячеславівна.

Сторінка 1 з 2

Menu



Go to top