Menu

Циклова комісія викладачів хореографічних дисциплін

В серпні місяці 1966 року було здійснено І набір студентів у Снятинському культурно – освітньому училищі на спеціальність „Хореографія”. Першим викладачем був Саренко Василь Гефійович. З кожним роком змінювались вимоги до спеціаліста, змінювалась кваліфікація, приходили нові викладачі. За роки існування в училищі (тепер коледжі) спеціальності „Хореографія” працювали викладачі – хореографи: Сивий Василь, Фокіна Людмила, Погасян Емма, Кричківська Ольга, Поліняєв Володимир, Чуєв Володимир, Новікова Надія.

 За 46 років склад викладачів змінювався. В коледж прийшли працювати, після закінчення вищих навчальних закладів, випускники: Ляшкевич Марія, Гордієнко Мирослава, Лазорів Ганна, Васюта Микола, Даниляк Федір.

 У 1996 році починається підготовка кадрів нової кваліфікації: „ артист ансамблю народного танцю, викладач хореографічних дисциплін, керівник ансамблю народного танцю”.

 Викладацький склад циклової комісії хореографічних дисциплін здатний вирішувати всі завдання, які ставить перед вищою мистецькою школою українська держава.

 Основними завданнями викладачів циклових комісій є розгляд питань професіональної підготовки студентів, інформаційного забезпечення навчального процесу; впровадження інноваційних методів навчання; проведення внутрішнього навчального контролю (готовності викладачів до теоретичних та практичних занять, контроль за взаємовідвідуванням викладачів циклу, за використанням в навчальному процесі сучасної літератури тощо).

Викладачі циклової комісії постійно працюють над підвищенням педагогічної майстерності, ведуть науково-дослідну роботу, беруть участь у конференціях різного рівня, мають сертифікати учасників всеукраїнських та міжнародних конференцій
Все це свідчить про те, що в коледжі створена творча атмосфера для професійного зростання викладачів. А їх професійні досягнення підкреслюють рівень їх можливостей по створенню комфортних умов для навчання і виховання студентів, забезпечення високого рівня професійної підготовки, розвитку їх творчості та формування особистісних якостей.

 На цикловій комісії працюють:

  •  Квецко Ольга Ярославівна – голова циклової комісії хореографічних дисциплін, викладач «вищої категорії».
    З 2001-2007 року навчалась в Київському Національному університеті культури і мистецтв.
    Художній керівник та балетмейстер – постановник Народного ансамблю танцю «Мереживо» Калуського коледжу культури і мистецтв. Навчається в аспірантурі Київської Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України на кафедрі «теорія та історія культури і музикознавства» та працює над дисертаційним дослідженням «Хореографічна культура бойків на Прикарпатті кінця ХХ – початку ХХІ століть».
    Надруковані наукові статті в журналах «Молодий вчений», тема статті «Бойківський танець в контексті розвитку українського народно-сценічного танцю» та в журналі «Вісник НАКККІМ», тема статті «Збереження автентичності в хореографічних постановках Марії Ляшкевич та Федора Даниляка».
    Опубліковані тези в наукових конференціях:
    - Міжнародна конференція «Мистецька освіта в культурному просторі України ХХІ століття», тема тез «Автентичний бойківський танець як джерело наукових досліджень етнохореолога Р. Гарасимчука».
    - Міжнародної науково-практичної конференції «Научная дискуссия: вопросы филологии, искусствоведения и культурологии» м. Москва (Росія), тема тези «Педагогические основы методики преподавания хореографических дисциплін».
    - Міжнародна конференція "Перспективи розвитку сучасної науки" м. Херсон, тема тези « Хореографічна культура бойків Івано-Франківської області як складова частина етнографічних».
  • Лазорів Ганна Дмитрівна – викладач «вищої категорії». 
    Закінчила Київський інститут культури ім. Корнійчука – 1977 рік. Викладач з багаторічним стажем роботи, розробила ряд методичних розробок та рекомендацій з хореографії, серед них: 
    • «Художній образ в хореографічному мистецтві»;
    • «Проблеми становлення народно-сценічного танцю»;
    • Навчальний посібник «Історія розвитку історико - побутового танцю».
    Працює над проблемою підготовки викладачів фахових дисциплін, артистів ансамблів танцю, керівників хореографічних колективів.
  • Самочко Наталія Ярославівна – викладач «першої категорії»
    Закінчила Інститут мистецтв Прикарпатського Національного університету імені В. Стефаника в 2008 році. 
    Науково-методична проблема викладача: «Формування хореографічної культури підлітків засобами хореографії». 
    Розробила навчальні програми з дисциплін «Дуетний танець», «Методика роботи з хореографічним колективом». куратором навчальних академічних груп спеціальності «Хореографія». Проведені відкриті заходи та виховні години: «Хореографічний образ в творах Т.Г. Шевченка», «Україна, як мати у світі одна», «Герої не вмирають», «Суверенна моя і Соборна Україна – мій уклін тобі, мій тобі спів».
    Самочко Н.Я. є одним із організаторів і учасників обласного хореографічного семінару з народної хореографії на базі Калуського коледжу культури і мистецтв для керівників хореографічних колективів Івано-Франківської області 2014 року.
  • Халецька Ірина Миколаївна - викладач «першої категорії».
    Закінчила Київський Національний університет культури і мистецтв в 2009 році.
    Науково-методична проблема, над якою працює викладач: «Становлення особистості як майбутнього фахівця в галузі хореографічного мистецтва».
    Розробила ряд методичних розробок та рекомендацій, серед них:
    • «Особливості становлення балетного мистецтва ХІХ – ХХ століття».
    • Навчальний посібник «Методика роботи з хореографічним колективом».
    Є репетитором Народного ансамблю танцю «Мереживо» Калуського коледжу культури і мистецтв.
    Учасник багатьох Всеукраїнських та обласних семінарів з хореографії.
    Тренер студії спортивного бального танцю IDS Imperial dance studio м. Калуш.
  • Лопух Анастасія Ігорівна – викладач-спеціаліст. 
    Закінчила Інститут мистецтв Прикарпатського Національного університету імені В. Стефаника в 2012 році.
    Хореограф – викладач Балетної школи В. Пісарєва Івано-Франківської обласної філармонії.
    Хореограф балетної школи в м. Долина.
    Основний принцип роботи: «Естетичне виховання дітей засобами класичного танцю».
  • Євенко Галина Іллівна - концертмейстер циклової комісії хореографічних дисциплін з народного танцю та українського танцю.
    Закінчила Калуський коледж культури і мистецтв у 1982 році. Багаторічний досвід концертмейстера з хореографічними колективами міста Калуша є важливим чинником у професійній роботі.
    Концертмейстер Зразкового дитячого ансамблю танцю «Веселка» п/к «Юність» м. Калуша.
    За свою роботу неодноразово нагороджена грамотами управління культури міста Калуша.
    Основний принцип роботи: «Вдосконалення виконавської майстерності на заняттях з хореографічних дисциплін».
Menu



Go to top