Menu

Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)

     d     d1

 

d2    d3

    

     

 

 

Відділ духових інструментів Снятинського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників, а нині Калуського коледжу культури та мистецтв започатковано у 1962 році.

Серед перших студентів відділу: Охрим Г.В., Семчій Я.В., Дутчак Б.В., Томчук П.С., Лазорів М.В., Українець Л.С.; колишні викладачі училища Філяк О.В., Боднар Б.І.

Першим головою циклової комісії був випускник Львівської консерваторії Козоровицький П.Р. Він був також керівником духового оркестру, який провадив широку концертну діяльність в селах і містах району та Івано-Франківської області.

За призначенням у 1966 році Козоровицького П.Р. на посаду директора навчального закладу, циклову комісію очолив Ярошевський І.М., який керував нею до 1976 року. Викладачами "снятинського" періоду були: Григораш І.М., Когут О.М., Костисько П.Д., Філяк В.О., Прибора В.М., Атаманюк М.С., Онищук Д.О., Пастушок В.С., Сливка Л.В., Какапич О.М., Смирнов О.О.

З перенесенням у 1976 році училища із Снятина до м. Калуша на посаду голови циклової комісії призначено Пастуха А.Б.

В цей час значно оновлюється склад викладачів. До навчального закладу прийшли викладачі Боднар Б.І., Марищук М.С., Малиш Т.О., Малиш В.В., Черпак В.І.

Керівником духового оркестру призначено Малиша Т.О. - творчу, енергійну особистість, відмінного фахівця. Духовий оркестр під його керівництвом проводить значну громадську та концертну діяльність, приймає участь і часто стає переможцем обласних та республіканських фестивалів, оглядів-конкурсів духових оркестрів.

У 1983 році за ініціативою молодого викладача Бевзюка М.П. створюється естрадний ансамбль, який згодом переріс в естрадний оркестр.

У 1984 році на посаду голови циклової комісії на зміну Пастухові А.Б. Призначено Кофлера Ф.І., який очолював її з вересня 1984 року до січня 1985 року.

З січня 1985 року до вересня 1991 року керівництво комісією здійснював Марищук М.С. В цей період зміцнюється матеріальна база спеціалізації, створюється кабінет методики роботи з духовим оркестром. На відділі діють різноманітні творчі колективи малих форм (курсові оркестри, ансамблі, диксиленд, естрадний оркестр). У 1986 році керівником духового оркестру призначається Боднар Б.І. - колишній випускник училища.

1991 до 1999 року циклову комісію очолює Черпак В.І. На комісії вдосконалюється організаційно-методична робота, паралельно з спеціалізацією "Духові та ударні інструменти" впроваджується спеціалізація "Духові та естрадні інструменти", що приваблює значну кількість абітурієнтів.

Широка творча діяльність естрадного оркестру під керівництвом Бевзюка М.П. спричиняє до присвоєння йому у 1996 році почесного звання "Народний самодіяльний естрадний оркестр".

У 1992 році головою комісії, викладачами, при сприянні адміністрації навчального закладу проведено значну роботу з підготовки святкування тридцятиріччя з дня заснування духового відділу.

В цей період відбуваються зміни керівників духового та естрадного оркестрів. До керівництва духовим оркестром у 1998 році після смерті Боднара Б.І. Прийшов Какапич О.М., якого у 2000 році змінив Сливка Л.В., а на зміну Бевзюку М.П. Прийшов Гринчук С.Є., якого у 1998 році змінив Скаб'як Я.М.

З призначенням у 1999 році Черпака В.І. заступником директора з навчальної роботи, циклову комісію очолив Скаб'як Я.М. - випускник Астраханської консерваторії. Принциповий, вимогливий викладач, добрий фахівець, вмілий організатор — домагається вагомого зростання рівня професійної майстерності студентів. Згодом Скаб'як Я.М. очолив і духовий оркестр.

Зараз циклова комісія духових інструментів налічує п’ять викладачів: Черпак В.І. - викладач по класу туби; Скаб’як Я.М. - голова предметної циклової комісії, керівник естрадно-духового оркестру,  викладач-методист; Мелень Л.А. - викладач дерев’яних духових інструментів; Петриляк Я.Я - викладач ударних інструментів; Сисак Ю.М. - викладач по класу валторни.

За час свого існування спеціалізацією "Духові інструменти" підготовлено понад 700 випускників, серед яких багато дипломантів різноманітних конкурсів та фестивалів. Естрадно-духовий оркестр Калуського коледжу культури та мистецтв під керівництвом Я. М.  Скаб'яка є постійним учасником різних фестивалів та концертів і є важливим колективом у мистецькому житті області та країни. Багато випускників закінчили вищі навчальні заклади III-ІV рівня акредитації і працюють в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах, закладах культури, перебувають на адміністративній службі.

На сучасному етапі роботи викладачі і студенти спеціалізації намагаються на належному рівні утримувати надбання минулих років, творчо розвивати їх.

Вдосконалюється організація навчально-виховного процесу, урізноманітнюються форми творчої роботи, зростає майстерність студентів, в навчальний процес впроваджуються новітні освітні технології.

MenuGo to top