Menu

Про нас

   Фаховий коледж культури і мистецтв (м. Калуш) – заклад спеціалізованої мистецької освіти в системі фахової передвищої освіти, основним видом діяльності якого є виконання освітньо-професійних програм спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво».
   Коледж розпочав свою роботу у 1954 році в місті Снятині згідно з наказом Міністерства культури УРСР від 8 лютого 1954 р. № 140 і мав назву «Технікум з підготовки культурно-освітніх працівників».
   18 квітня 1962 року наказом Міністерства культури УРСР від № 18-853 технікум перейменовано в культурно-освітнє училище. 16 серпня 1976 року училище переведене з м. Снятин у м. Калуш і перейменоване в Калуське культурно-освітнє училище. У 1990 році наказом № 342 Міністерства культури Української РСР від 02.11.1990 р. Калуське культурно-освітнє училище перейменовано в Калуське училище культури. Рішенням сесії Івано-Франківської обласної ради від 14.07.2005 р. № 631-17/2005 Калуське училище культури перейменоване у Калуський коледж культури і мистецтв. Рішенням сесії Івано-Франківської обласної ради від 29.05.2020 р. № 1480-35/2020 змінено назву на Фаховий коледж культури і мистецтв (м. Калуш).

Коледж знаходиться за адресою: 
    вул. Ковжуна, 44 
    м. Калуш 
    Івано-Франківська область, 
    77301
    Тел.факс приймальня - (03472) 54507
    Бухгалтерія  - (03472)  65257
    E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
   

Навчання здійснюється за денною та заочною формами навчання на основі базової загальної середньої і повної загальної середньої освіти.

Випускники Коледжу, які працюють у системі закладів культури Івано-Франківської області та України, добре зарекомендували себе на посадах керівників цих закладів, керівників аматорських колективів, методистів відділів культури тощо. Вони демонструють високий рівень фахової підготовки.

Головними завданнями Коледжу є:

  • забезпечити індивідуальну освітню траєкторію для здобувачів освіти;
  • підвищити ефективність викладання навчальних дисциплін та предметів шляхом використання сучасних інформаційних та особистісно-орієнтованих педагогічних технологій навчання;
  • забезпечити педагогічний та творчий супровід обдарованих студентів в середовищі закладу освіти;
  • активізувати профорієнтаційну роботу;
  • забезпечити розбудову інформаційного простору закладу освіти та оновити навчальні матеріали, доступні онлайн на інтернет-порталі коледжу (використання платформи Moodle);
  • активізувати роботу кабінетів навчальних дисциплін, секцій студентського наукового товариства, гуртків;
  • забезпечити диференційований підхід до навчання з урахуванням індивідуальних здібностей та психологічних особливостей студентів;
  • здійснювати роботу по підвищенню рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів;
  • застосовувати технології комп’ютерного тестового контролю навчальних досягнень студентів;
  • спрямувати науково-методичну роботу викладачів-методистів на проведення семінарів щодо ефективних методів організації навчальної та методичної діяльності викладача;
  • створити умови для професійного зростання, самоосвіти, дослідницької, наукової і творчої діяльності педагогічних працівників;
  • вдосконалити організацію самопідготовки студентів як важливої складової навчального процесу;
  • виховувати у майбутніх фахівців особисті риси громадянина України;
  • готувати студентів до свідомої активної участі в суспільному житті держави.

Фаховий коледж культури і мистецтв (м. Калуш) здійснює підготовку освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» за спеціальностями:
023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»
024 «Хореографія»
025 «Музичне мистецтво»
026 «Сценічне мистецтво»
028 «Менеджмент соціокультурної діяльності»
029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

Галузь знань 02 «Культура і мистецтво».

Освітню діяльність на денній та заочній формах навчання забезпечують 9 циклових та 1 предметна комісія, освітню і фахову підготовку здійснюють 86 викладачів, з них: 2 кандидати наук, 2 старші викладачі, 14 викладачів-методистів, 53 – вищої категорії, навчається 273 студенти.

У навчальних корпусах – 50 аудиторій для лекційних, лабораторно-практичних та індивідуальних занять, комп’ютерні класи, хореографічні зали, бібліотека з читальним залом, студентське кафе.

У 2020 році Коледж переоформив Ліцензію на підготовку фахівців у сфері фахової передвищої освіти та здійснив прийом вступників за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра на зазначені вище освітні програми.

У 2021 році проведено ліцензування на право надання освітніх послуг у сфері повної загальної середньої освіти на освітньому рівні «профільна середня освіта».

У 2022 році Коледж отримав ліцензію на підготовку фахівців у сфері фахової передвищої освіти за спеціальностями 025 «Музичне мистецтво», 026 «Сценічне мистецтво».

Головною метою освітньої діяльності Коледжу є підготовка конкурентно спроможних фахівців для потреб регіону, які поєднують у собі професійні знання, ділові якості, здатність вирішувати проблеми галузі, високий рівень духовної та моральної культури, громадянської свідомості.

Освітня діяльність коледжу базується на принципах: гуманності та демократичності, доступності та конкурсності здобуття фахової передвищої освіти, збереженні й розвитку досягнень і традицій української освіти, якості освітніх послуг (якості змісту та результатів освіти, технологій навчання), задоволення освітніх потреб студентів відповідно до їх інтересів, здібностей та потреб суспільства, формування національних і загальнолюдських цінностей.

За час свого існування Фаховий коледж культури і мистецтв (м. Калуш) підготував понад вісім тисяч працівників культури – організаторів дозвіллєвої сфери, викладачів хореографії, артистів ансамблю народного танцю, викладачів образотворчого мистецтва, керівників творчих колективів пісенного, інструментального, хореографічного, театрального мистецтва, режисерів естради, організаторів видовищно-театралізованих, концертних програм, викладачів музики.

Серед випускників коледжу – народна артистка України, лауреат державної премії ім. Т. Г. Шевченка, солістка національної опери України Марія Стеф’юк, народні артисти України Володимир Голуб, Петро Колесник, Василь Ватаманюк, заслужені артисти України Роман Лапко, Орест Мартинів, Ярослав Бабій, Галина та Ярослав Борути, Віктор Грибик, Ярослав Крайник, Наталія Корпан, Ірина Мельник, Надія Довжинська, Іван Курилюк, заслужені діячі мистецтв Мирослав Лукавецький, Марина Пірус, Анатолій Грицан, Богдан Струтинський, заслужені працівники культури Ярослав Тринчук, Марія Подорожнюк, Михайло Сондей, Ганна Макось, Михайло Паньків, Василь Олексюк, Ярослав Шершень, Надія Грицан, Ярема Галига та багато інших.

Творчий гарт студенти набувають у мистецьких колективах, які є лауреатами всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, що презентували свою майстерність в Україні, Польщі, Бельгії, Франції, Німеччині та інших країнах: ансамблі танцю “Мереживо”, вокальному ансамблі “Намисто”, оркестрі народної музики “Трембіта”, естрадно-духовому оркестрі.

Фаховий коледж культури і мистецтв (м. Калуш) – це заклад майбутнього з новими мистецькими досягненнями, інформаційними, комп’ютерними технологіями, сучасною освітою, який гарантує високу фахову підготовку, змістовну організацію навчально-виховного процесу, незабутні студентські роки!

Menu



Go to top