Menu

Виховна робота

Мирний атом Чорнобиля

"Мирний атом Чорнобиля:історія світової катастрофи".
Під такою назвою у Фаховому коледжі культури і мистецтв відбулася виховна година студентів спеціалізацій "Видовищно театралізовані заходи"(куратор Кузьменко О.Є.) та "Народне інструментальне мистецтво" (народні інструменти)(куратор Джуган В.П.).
Гостем заходу був голова Всеукраїнської міськрайонної скільки "Союз Чорнобиль " ВАСИЛЬ КУЧЕРАК.
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год 23 хв 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний...
Жорстокий, ніжний і свавільний світе,
Скажи скоріш, що діяти мені,
Тебе чи ненавидіти, а чи любити
У міражах чорнобильських вогнів? Мовчиш... А серце жде і прагне слова,
Немов земля обвуглена — тепла
Людських долонь, котрі не пахнуть кров’ю,
Бо маками у полі проросла.
А час іде — не спить.
Не спить і серце, відповіді хоче
За всіх, хто жив, живе і буде жить...
Допоки нам дивитиметься в очі
Зловісний стронцій атомних страхіть?
 

День студента 2020!

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕТА


    17 листопада відзначається Міжнародний день студента, щорічне свято студентської активності.
    Студентські роки – найцікавіші та найвеселіші в житті кожної людини. Навіть через багато років у спогадах залишаються яскраві моменти. 
З ініціативи в. о. директора коледжу Ярослава Яціва в закладі освіти не тільки вітали з Міжнародним днем студента, а й провели загальноколеджну посвяту в студенти. Нагороджено грамотами та подарунками кращих студентів коледжу, а першокурсники отримали брендові значки, які засвідчують, що вони є студентами Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуша. В. о. директора коледжу Ярослав Яців наголосив, що студенти зробили правильний вибір закладу освіти, який сприяє досягненню мрій, прокладає шлях до успішного майбутнього, мотивує до великих перемог.

    Викладацький колектив коледжу приєднується до привітань. Дорогий студенте! Бажаємо отримувати завжди тільки найкорисніші та найнеобхідніші знання, застосовувати їх з великим розумом і, насолоджуючись успіхом, завжди прагнути до більшого! Нехай студентські роки будуть світлими, яскравими і незабутніми, нехай батьки Вами пишаються, а друзі поважають.

    ЗІ СВЯТОМ!

Театральний БРЕЙН - РИНГ

Виховна позааудиторна робота

спеціалізація «Видовищно – театралізовані заходи», куратор Кузьменко О.Є.

Інтелектуальні змагання  «Театральний БРЕЙН - РИНГ»

В рамках проходження переддипломної практики студенти ІV-ВТЗ курсу провели інтелектуальні змагання на тему «Театральний брейн-ринг».

У заході взяли участь 3 команди: «Колізейці», «Гістріони», «Hollywood».

 

1

 

Гра проводилась у 3 раунди.

У І раунді – 20 питань для всіх команд, у ІІ по 12 для кожної команди, раунд проводився в 2 тури, у ІІІ – по 8 для кожної команди, раунд проводився в три тури.
Очолювала лічильну комісію студентка ІV-ВТЗ курсу – Штиркало Ірина.

 

 

 

 

Як сказав Шекспір у своєму творі: «Весь світ театр, а ми в ньому – актори…»

У кожному із нас живе актор або актриса: і з кожним новим днем повільно піднімається завіса.

Так, що у нас сьогодні у програмі?  Комедія, трагедія чи, може, драма?

Але сценарію цього ніхто із нас не знає, бо цей сценарій нам саме життя складає.

 2  3  4

       «Колізейці»                                                   «Гістріони»                                                    «Hollywood»

 

5

 

 

 

«Чи любите ви театр так, як люблю його я, тобто всіма силами душі вашої, з усім ентузіазмом, з усією несамовитістю, до якого тільки здатна палка молодість...».   «Театр – це казковий світ, в якому створюється ілюзія життя, де, одягаючи маску на обличчя, актори знімають її з душі. Адже, виходячи на сцену, вони стають справжніми...»,  саме так розпочинали захід ведучі  - Марія Ющишин та Павло Баб’як.

 

 

 

 

   Команди, мали можливість показати свою любов до театру, яка проявилась у знаннях з історії театру, режисури, акторської майстерності, сценічної мови, пластики, гриму, сценарної майстерності

 

6        7        8

Театр мистецтво синтетичне. Передусім, це об'єднання у мистецтві кількох його видів навколо одного. Щоб поставити виставу потрібен не тільки актор чи режисер але і ряд інших людей, щоб вистава була видовищною. А щоб гра була щонайменше цікавою, веселою та видовищною організатори запросили Тетяну Боєчко, Олега Маротчака, Марту Сисак, які  допомогли відпочити і розслабитися глядачам та командам.

Команди не побоялись взяти участь в інтелектуальному турнірі, показали свою любов до театру, знання з фахових дисциплін, уболівальники і глядачі  підтримували та допомагали командам заробити додаткові бали.  За підсумками інтелектуального турніру, з відривом у 1 бал перемогла команда «Hollywood». Переможці отримали головний приз інтелектуальних змагань - грошову винагороду і символ театрального мистецтва – трофейну маску. Команди довели, що розумні та кмітливі. Інтелектуальні змагання – цікава форма проведення заходу, щоб студенти могли не тільки проявити свої знання, але й поборотися за звання «найрозумніших», бо сьогодні у моді мудрість.

9

 

10

Збройні Сили України – гарант суверенітету нашої держави

Відкрита виховна година

«Збройні Сили України – гарант суверенітету нашої держави»

(спеціальність «Народна художня творчість»,

спеціалізації «Видовищно – театралізовані заходи»,

«Народне інструментальне мистецтво» (народі та духові інструменти),

куратори Кузьменко О. Є., Джуган В. П., Мелень М. А.)

День Збройних Сил 1України – це мужності й геройства свято.

І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом наш спокій береже і захищає

Мене і маму, і сестру, і брата,і велику нашу всю родину –

Рідну, вільну Україну.

 

 

Згідно плану виховної роботи студенти спеціалізації «Видовищно – театралізовані заходи», «Народне інструментальне мистецтво» (народі та духові інструменти) 6.12.2016 року, провели відкриту виховну годину з розділу національно – патріотичне виховання на тему «Збройні Сили України – гарант суверенітету нашої держави» . За участю учасника бойових дій на сході України, почесного громадянина м. Калуша, завідувача з питань сектору культури Верхнянської ОТГ Івана Стратієнка.

 

2

Захист Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України є священним обов’язком кожного її громадянина. Збройні Сили України – необхідна умова забезпечення суверенітету нашої держави, недоторканості її кордонів.

3

Ми, нинішнє покоління, повинні віддати шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо-жовтий прапор свободи в нашій державі Україні.

Україна сьогодні – незалежна. Українські Збройні Сили покликані охороняти незалежність рідної землі. Саме тому підготовка молодих людей до служби в армії, до виконання свого громадянського обов’язку, до захисту України – є одним з головних завдань держави.

А як ведеться здавна, служба в армії розпочинається зі складання присяги. 

Військову присягу на вірність народу України складають громадяни України, які призвані або добровільно вступили на військову службу. Відбувається ця подія в надзвичайно урочистій обстановці. Молодий воїн зі зброєю в руках біля Бойового прапора військової частини перед строєм командирів дає клятву народові України.

 

 

4

 

Прості слова, а скільки змісту в них

Зі зброєю в руках її читають.

Військова клятва – навіть вітер стих

Коли слова присяги промовляють.

 

Сьогодні молодіжна політика набуває особливої актуальності, а допризовна підготовка є одним з найголовніших чинників формування у підростаючого покоління готовності до захисту Батьківщини. Адже ні найсучасніше озброєння та техніка, ні найдосвідченіше високопрофесійне командування не спроможні протистояти будь - якій агресії без солдата з сильною волею, твердим характером та високими моральними якостями.

5

Збройні Сили України організовуються і функціонують на основі Військової доктрини України, затвердженої Верховною Радою і Законів України «Про Збройні Сили України» та «Про оборону України». Збройні Сили України є основою військової організації держави і мають у своєму складі три види Збройних Сил:

Сухопутні війська;

Повітряні Сили;

Військово - Морські Сили.

Кожен вид Збройних Сил має свої роди військ, що характеризуються певним призначенням, бойовими можливостями, військовою технікою, зброєю, кадровим складом.

 

 

6Сухопутні війська є найчисельнішим видом Збройних Сил. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють одну з вирішальних ролей у виконанні Збройними Силами України своїх функцій як у мирний, так і воєнний час майже в усьому спектрі виконання завдань українського війська.

 

7Повітряні Сили — високоманевренний вид Збройних Сил, що призначений для попередження про напад повітряно-космічного противника, захисту важливих адміністративно-політичних центрів і прикриття промислово-економічних районів, важливих військових та інших об'єктів від ударів з повітря.

 

 

8Основні завдання Військово-Морських Сил у мирний час – це підтримка сприятливого оперативного режиму в зоні відповідальності флоту, участь у миротворчих операціях, у сучасних навчаннях із флотами інших держав. У воєнний час – відбиття нападу авіації з морського напрямку, знищення ударних підводних човнів і надводних кораблів, оборона місць дислокації флоту.

 

9

 

 Я хочу сказати простими словами,

Про те, що турбує мене вечорами,

Про те , як в думках я малюю картину,

Якою я бачу свою Україну!

В моїй Україні ніхто не стріляє,

Ніхто не калічить, ніхто не вбиває!

В моїй Україні ніхто не воює!

Своє і чуже життя кожен цінує!

В моєї країни чудові сусіди,

Запрошують в гості і я до них їду.

Сусіди і самі в нас часто бувають.

Не брешуть, не крадуть, ніде не блукають!

 

10

 

В моїй Україні є чесная влада,

Про неї в народі складають балади.

Працює й працює, з ранку до ночі,

Щоб людям відкрито дивитись у очі.

В моїй Україні не плюють на підлогу,

Отримують і надають допомогу,

І молодь моя не п'є і не курить,

Займається спортом, співати так любить!

В моїй Україні чемні дівчата!

А хлопці вміють їх щиро кохати!

Навчаються жити, читають книжки,

І горді від того наші батьки!

В моїй Україні немає кордонів!

І море, і сонце, Дніпро, терикони,

Карпати зимою в засніжених шапках

Моя Україна! Люблю її! Крапка!

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Українська пісня об’єднує народи

Українська пісня…Це духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони, розповідає світові про велич нашого співучого народу. Жодна країна світу не має такого автентичного скарбу, як ми з вами. Пісня - це те, чим ми, українці, можемо похвалитися людству без зайвого пафосу. До джерел української народної пісні припадали добре відомі у музичному світі Бах, Брамс, Вебер, Гайдн, Моцарт, Бетховен.

«Українська пісня об’єднує народи», - під такою назвою відбулася презентація проекту студентами культурологічної секції СНТ та гуртка з німецької мови Калуського коледжу культури і мистецтв, яку підготували та провели викладачі Стасюк В. І. та Головчак Л. А.. Напередодні студенти та викладачі провели пошуково-дослідницьку роботу щодо значення пісні у житті української нації, входження її у світову культуру, популяризацію закордоном. Учасники СНТ та гуртківці визначили роль коледжу у поширенні української пісні у світі.

Під час проведення заходу студенти мали можливість віртуально спілкуватися у Skype-зв’язку з представником німецької культури, шанувальником української пісні, професором Аусбурзького університету п. Ервіном Гундлахом. Приємним подарунком для іноземного гостя були українські народні пісні, які виконали німецькою мовою студенти спеціалізації «Народне пісенне мистецтво»: «Ой у полі нивка, кругом материнка», «Підманула, підвела», «Ішла дівча лучками», «Ой, ти, дівчино, зарученая», «Їхав козак за Дунай», «Несе Галя воду». Особливо зворушила іноземця «Пісня про рушник» у виконанні студентів IV курсу спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» М. Стус та М. Кузишина.

Ервін Гундлах охоче спілкувався німецькою мовою зі студентами, проводив паралелі з німецькими народними піснями. Для учасників проекту було цікаво послухати українські пісні у виконанні зарубіжних артистів.

Доповненням проекту стала виставка, де були представлені символи української та німецької культур, фотографії колективів коледжу, диски з піснями, література.
Це був своєрідний діалог двох культур, завдяки якому всі учасники проекту та гості відчули багатство української пісні та її популярність у світі.

У кожній пісні відчувається українська душа, українська вдача, віра, надія й любов. Пісня єднає людей духовно, несе заряд енергії, добра та любові. «Ця нація співає плачучи. Так чинять на планеті тільки українці», писав про наших предків знаменитий француз Гійом Боплан. І ця нація, додамо ми подарувала світові невичерпний матеріал народної творчості, з якого можна ліпити найкращі зразки музичних шедеврів.

Сторінка 1 з 4

MenuGo to top